13Haz

Ayvalık Zemin Etüdü

Written by in Zemin Etüt

Yapılarımızın güvenli ve dayanıklı olması bizlerin elindedir. Geleceğe yönelik uzun vadeli yaşam alanları oluşturmak için öncelikle bir yapıyı gereken tüm önlemleri alarak sağlam bir şekilde inşa etmek gerekir. Bunun içinde önce yapıyı inşa edeceğiniz yeri doğru belirlemelisiniz. Toprak dışarıdan göründüğü gibi olmamaktadır. Kimi zaman bina veya farklı yapıların inşa edileceği alanlarda toprak dayanıksız materyallerden oluşabilmektedir. Kimi zamanda yer altı sularının çok ve yüzeye yakın olması bir binanın inşa edilmesini tehlikeye sokabilmektedir. Bu sebeple inşaat düşünülen alana mutlaka zemin etüdü yaptırılmalıdır. Çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından çıkarılan yasaya göre artık bakanlık ve belediyeler tarafından görevlendirilmiş yetki belgesi verilmiş ve zemin etüdü yapmaya yeterli görülmüş yerlere zemin etüdü yaptırmadan bina inşa etmek yasaktır. Zemin etüdü uygunluk belgesi görülmeyen inşaatlar ve projeler kesinlikle ruhsat ve izin alamamaktadır. Bu sebeple Ayvalık ilçesinde her türlü alana Ayvalık zemin etüdü firmamız tarafından yapılmaktadır.

 

 Zemin etüdü nasıl yapılmalıdır?

 

Zemin etüdü yer ile ilgili size birçok bilgiyi sunmaktadır. Fakat bu bilgileri almak için öncelikle doğru yöntemler ile doğru bir şekilde zemin etüdü yapılmalıdır. Ayvalık zemin etüdü olarak verilmesi gereken ve zemin etüdü raporunda gösterilmesi gereken tüm değerler ve sonuçlar sıfır hata payı ile verilmektedir. Zemin etüdü yapılacak toprağa ve yerin altındaki tabakalara göre uygulanması gereken yöntem farklılaşabilir. Ve zemin etüdünün yapılması zorlaşabilir. Firmamızca en son teknoloji makineler ile doğru ve güvenilir şekilde zemin etüdü yapılmaktadır.

 

 Zemin etüdünde edinilmesi gereken bilgiler

Bir yapının inşa edildiği bölgede ne kadar güvende olduğu o yerin altı ile ilgilidir. Zemin etüdü de bizlere bu bilgileri verir. Toprağın en üstünden başlayarak derinlere kadar hangi mesafede hangi katmanların olduğu saptanır, su var ise sular saptanır, zeminin olası bir deprem de üzerine inşa edilecek olan yapıya nasıl bir tepki vereceği ve onu ne kadar koruyacağı ölçülür. Tüm bunlar Ayvalık zemin etüdü ile çok kolay bir şekilde elde edilebilmektedir. Alanında uzman ekip ve son teknoloji cihazlar ile en doğru zemin etüdü sizlerle.


Kırksekiz Web Tasarım