Balya Su Sondajı Çalışmalarımız

Written by in Su sondajı

Geçmişten bu güne kadar su hayatımızı devam ettirebilmemiz için en önemli faktörlerden birisi haline geldi. Suyun önemini bilen firmamız, üstün teknoloji ekipmanları sayesin de, su olduğuna emin olduğunu bildiğiniz yerlerdeki suyu çıkarıyoruz. Sondaj çok uzun zamandır yapılan, yerdeki katmanları kazılması sonucu su çıkartma işlemidir işte biz de Balya su sondajı firması olarak, çıkartmak istediğiniz derinlerde olan suyu gün yüzüne çıkartıyoruz.

 

           Su sondajı nasıl yapılır: Uzman, işine odaklı ekibimiz ve kullandığımız son teknolojik aletler sayesin de, yeraltında olan suyun katmanın üstündeki bölgede delik açarak suyu sondaj makinesi ile çıkarıyoruz. Balya su sondajı firmamız sizin memnuniyeti için derinlerdeki olan suyun yatak şekillerine göre üç farklı teknik uyguluyoruz. Balya su sondajı, Bursa halkına daha iyi hizmet vermek için özenle uyguladıkları bu üç yöntem sırası ile çamur sirkülasyonlu su sondajı, havalı darbeli-dönmeli su sondajı ve son olarak; havalı su sondajı.

 

 Sondaj çeşitleri ve özellikleri nelerdir:

 

 Çamur Sirkülasyonlu Su sondajı;

 

Yer şekilleri sert ve kayalıklı olan bölgeler de, değil de genellikle yumuşak dokulu ve topraklı bölgelerde rahatlıkla uygulanabilecek bir yöntem olarak karşınıza çıkar. Önceden tespit edilen ve sondaj işlemi gerçekleştirilen yere, sondaj makinesi getirilir. Sondaj makinesi hazır hale getirildikten sonra, sondaj yapılması istenen kuyu açılır. Diğer aşamamızda ise sondaj borusunun üzerine yerleştirilen dönerli isterseniz de sirkülasyonlu olarak su olan bölgenin içine inilir. Son teknoloji makinelerimiz, boşluk bir alan tespit ettiğinde sondaj işlemine başlar.

 

 Havalı darbeli-dönmeli su sondajı;

 

Bu yöntem istenilen bütün arazilerde sondaj işlemini yapabilir. Genellikle çok sert arazilerde sorun çıkartmadığı için firmamız tarafından sıklıkla tercih edilir. Diğer sondaj türlerinde olduğunu gibi, sondaj makinemizi önceden tespit ettiğimiz alana getirir ve makinemizi çalışır hale getiririz. Sondaj makinemize yüksek basınçla hava basan kompresörleririn hortumlarını sondaj makinesine bağlarız. Diğer yöntemlerde olduğu gibi matkap kullanmadığımız bu yöntemde, genellikle tabanca kullanıyoruz. Delme işlemi bitikten sonra suyu rahatlıkla çıkarabiliriz.

 

 Havalı su sondajı;

 

Havalı su sondajı bahsettiğimiz diğer tekniklerin birleşmesi sonucu oluşmuştur. Yumuşak bölgelerde uygulanan bu havalı sondaj makinesi, kurulumu tamamlandıktan sonra delme işlemini bitirerek suyu kolayca çıkarır.


Kırksekiz Web Tasarım