15Haz

Balya Zemin Etüdü

Written by in Zemin Etüt

Sağlıklı bir zemin çalışması, olası deprem ve toprak kayması gibi ciddi sorunların önüne geçmektedir. Bir bölgede gerçekleştirilen zemin etüdü çalışmasıyla, o bölgenin imara veya inşaata uygun olup olmadığı ortaya çıkacaktır. Bu konuda uzman olan Balya zemin etüdü ekiplerimiz, özel ve son model etüt cihazlarıyla, pratik çözümler sunmaktadır. Depreme karşı tedbir konusunda oldukça başarılı çözümler sunan ekiplerimiz, hızlı ve etkili çözümler sunmaktadır.

 

 İşi Uzmanına Bırakın

 

Zemin etüdü çalışmalarında uzman olan jeoloji mühendislerimiz, profesyonel yöntemlerle, kısa zamanda zemin etüdü çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Zemin etüdü çalışmalarında hızlı ve pratik çalışma yöntemlerini tercih eden Balya zemin etüdü ekiplerimiz, Bayındırlık Bakanlığı talimatlarına göre hareket etmektedir. Zemin yapısı grafik olarak çıkartılmaktadır. Özel sondaja makinelerimiz, belli metrelerden parça çıkararak, zeminin yapısını ortaya çıkarmaktadır. İnşaata uyumlu bir bölge olup olmadığını, bu çalışma ile ortaya çıkaran jeoloji mühendislerimiz, sağlıklı bir yapılanmayı gerçekleştirmektedir. Konusunda söz sahibi olan ve pratik çözümleri tercih eden jeoloji mühendisi elemanlarımız, en iyi cihazları kullanmaktadır.

 

 Yer Altı Haritasını Çıkarıyoruz

 

Zemin etüdü çalışmalarıyla, su sondaj işlemleri çok kolay hale gelmektedir. Su sondaj hizmetlerinin kolay bir hale gelmesi için zemin etüdü çalışmalarımız çok büyük öneme sahiptir. Zemin etüdü çalışmalarının başarılı bir şekilde gerçekleşmesi halinde, su çıkarma işlemleri kolaylaşmaktadır. Eski su bulma yöntemleri artık tarih olmuştur. Zemin etüdü ile yerin altındaki kanalları kolaylıkla tespit edebiliyoruz.

 Zemin Etüdü İle Sağlıklı Yapılanma

 

Deprem fay hattı veya uygunsuz zemin yapısı gibi durumlar, inşaat çalışmalarında ciddi sorunlara neden olabilir. Zemin yapısı ciddi bir şekilde irdelenmelidir. İnşaat işlemlerinden önce, zemin etüdü çalışmalarının yapılması ile birlikte, o bölgenin inşaat uygun olup olmadığını, rahatlıkla teşhis edebilirsiniz. Bu işlem için, özel sismik ve manyetik özelliğe sahip olan cihazlarla çalışan jeoloji mühendislerimizin, çalışmalarını tercih edebilirsiniz.

 

Kolaylıkla ve etkili bir şekilde Balya zemin etüdü çalışmalarını gerçekleştiren mühendislerimiz, yer altı yapısı konusunda bütün bilgileri size vermektedir. Başarılı çalışmalarla kısa zamanda adından söz ettiren ekiplerimiz, başarılı sonuçlara, kısa zamanda ulaşmaktadır. Zeminin yapısını net bir şeklide ortaya çıkaran mühendislerimiz, en sağlıklı ve güvenilir inşaat çalışmalarına, ön hazırlık hizmetini gerçekleştirmektedir.


Kırksekiz Web Tasarım