28Haz

Bandırma Zemin Etüdü

Written by in Zemin Etüt

Zemin Etüdü Nedir?

 

Bir arsa ile ilgili yer altı tabakalarının jeolojik yapı türü, durum, konum, yoğunluk, derinlik, kalınlık, ivme, elektrik özdirenci, yeraltı su derinliği, sismik hızı ve bu tabakaların arda kalan diğer dinamik parametrelerinin olabilecek depreme karşı gösterebileceği tepkiyi tespit etmek için yapılan çalışmaların tümüne zemin etüdü adı verilmektedir.

Zemin etüdü için çok çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Zemin etüdü için hangi yöntemin kullanılacağına zeminin cinsine göre karar verilmektedir. Sismik, manyetik, elektrik, radyoaktivite, elektromanyetik ve gravite gibi yöntemlere göre değerlendirilip yapılabilmektedir.

 

 Bandırma Zemin Etüdü

 

           Bandırma zemin etüdü işlemin gerçekleştirileceği alanın üzerinde yapılacak olan inşalara ait tasarım esnasında kullanılacak zemin bilgilerinin tespit edilmesini sağlayarak, farklı katmanlarda mevcut olan toprak – taş tipi, bulunduğu bölgenin deprem riski açısından risk faktörü, olabilecek herhangi bir fay hattına olan mesafesi gibi özellikleri detayları ile birlikte inceleyerek neticelendirmektedir. Ardından Bandırma zemin etüdü elde ettiği verileri bir araya getirerek sonuçlandırır ve alanın inşaata uygun olup olmadığı konusunda ki zemin etüdü raporunu hazırlar.

 

Zemin etüdü raporu, zemin üzerine inşa edilecek olan inşaatın proje aşamasında son derece hayati bir önemi bulunmaktadır. Rapor, deprem sırasında oluşan yüklerin etkisini ön görecek, inşası yapılacak olan yapının belirtilen yükü taşıyabilecek malzeme ve kesitlerde inşa edilmesine rehberdir. Bu rapor özellikle yeni imara açılan bölgeler için son derece önemlidir.

           Bandırma zemin etüdü kısa bir sürede faaliyetlerini gerçekleştirebilmek için gerekli olan tüm donanımları edinmiş ve ilgili olan tüm firmalar ile anlaşmasını sağlamıştır. Zemin etüdü çalışmalarına Bandırma ilçesi içinde, çevre il ve ilçelerde çalışmalarını günden günde iyileştirerek devam etmektedir.

 

Zemin etüdü çalışmaları ve raporları gereği olması gereken sorumluluk bilinci ile emniyetli bir şekilde, ciddi ve hiçbir şekilde taviz vermeden gerçekleştirilmektedir. Bandırma zemin etüdü mühendislik firması olarak zemin etüdü konusunda talebini ileten tüm müşterilere öncülük ederek gerekli olan tüm analiz ve çalışmaları yapar. Geleceğe yönelik temin ve garanti vermektedir. Aktif deprem fay hatlarının bulunduğu Bandırma ilçesinde sağlam yapıların oluşabilmesi için zemin etüdü çalışmalarına her daim katkıda bulunmaya devam etmekteyiz. Zemin etüdü konusunda yapılan tüm çalışmalar alakalı olan kanunlar çerçevesinde doğru ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilip raporlanmaktadır.


Kırksekiz Web Tasarım