01Haz

Bigadiç Zemin Etüdü

Written by in Zemin Etüt

Zemin çalışmaları, bir bölgenin yer altı yapısını ortaya çıkarır. Bütün yer altı zenginlikleri, yer altı su kaynakları, yer altı mağaraları, maden damarlara ve benzeri birçok özellik, zemin etüdü ile ortaya çıkmaktadır. Zemin etüdü ile bir bölgenin yer altı haritasını ve yer altı grafiğini rahatlıkla çıkarabiliriz. Su sondaj, inşaat ve benzeri işlemlerden önce, Bigadiç zemin etüdü çalışmalarıyla, zeminin yapısını net bir şekilde ortaya koyan jeoloji mühendisi ekiplerimiz, pratik çözümler sunmaktadır.

Bigadiç Zemin Etüdü

 Zemin Etüdünde Son Model Cihazlar Kullanmaktayız

 

Son model cihazlarla çalışan jeoloji mühendisi ekibimiz, kısa zamanda çözüme ulaşmaktadır. Zemin yapısının çözümlenmesi için kullanılan, sismik, elektromanyetik, manyetik, elektrik, gravite ve radyoaktivite gibi yöntemler kullanılmaktadır. Deprem riski, zemin kayması, zemin çökmeleri, su kaynaklarının tespiti, zeminin elektromanyetik özellikleri gibi birçok konuda, Bigadiç zemin etüdü ekiplerimiz, pratik çözümler sunmaktadır. Zemin etüdü çalışmalarıyla başarılı ve etkili yöntemleri tercih eden zemin etüdü mühendislerimiz, başarılı sonuçlar elde etmektedir.

 

 Zemini Tanımak Gerekir

Bigadiç Zemin Etüdü

Zeminin tanınması önemli bir konudur. Su sondaj işlemlerinde başarılı olmak için, zemin etüdü şarttır. Yine büyük deprem olasılıklarının binalarda yüksek zararlara yol açmaması için, zeminin deprem yapısı, ciddi bir şekilde incelenmelidir. Bu işlemler gerçekleştirildiği zaman, sağlıklı bir yapılanma gerçekleşecektir. Özellikle 17 Ağustos’taki 7 şiddetindeki depremden sonra, zemin etüdü çalışmaları, zorunlu hale gelmiştir.

 

Zemin etüdü yapılmadan, inşaat çalışmalarına izin verilmemektedir. Belediyeler. Bir bölgenin imara açılması meselesini görüşürken, öncelikle zemin etüdü çalışmalarını tercih etmektedir. Bu önemli çalışmalarda en iyi yöntemleri tercih eden Bigadiç zemin etüdü ekiplerimiz, hızlı ve etkili çalışma yöntemlerini tercih etmektedir. Son model olan ve en etkili sonuçları sizler için sunan Bigadiç zemin etüdü ekiplerimiz, başarılı yöntemlerle sonuca ulaşmaktadır.

 

 Zemin Etüdünde Güncel Çözümler Sunuyoruz

 

Zemin etüdü çalışmaları için jeoloji mühendislerimiz ve jeofizik mühendislerimiz, çözüm yöntemleri konusunda güncel yöntemleri tercih etmektedir. Güncel yöntemler yanında, yine güncel cihazları tercih eden jeoloji ve jeofizik mühendisi çalışanlarımız, nokta atışı ile su bulma işlemlerini, zemin etüdü çalışmalarıyla gerçekleştirmektedir. Su sondaj ve inşaat hizmetlerinde, yüzde yüz başarı sağlamaktayız.


Kırksekiz Web Tasarım