Burhaniye Su Sondajı

Written by in Su sondajı

Su sondajı, yerin derinliklerine açılan derince kuyulardan su çıkartılmasına yarayan ve sondaj makineleri ile yapılan kuyu kazma işlemine su sondajı denilmektedir. Açılan su sondajlarından su çıkması halinde uygun ekipman ve düzenekler kurularak bu sondajlara elektrikli veya elle çalışan su pompaları takılmakta ve böylece sondajlardan yüzeye sürekli bir su çekişi sağlanmaktadır.

 

 Su Sondajı Makinesi

 

Su sondajı makineleri yerin yüzlerce metre derinliklerine inebilen bir sondaj demirine sahip makineye denilmektedir. Sondaj denilen demiri matkapların çalışma mantığı ile dönerek çalışmaktadır. Vidalarda bulunan dişlere benzeyen dişleri olan sondaj demirinin dönerek yerin dibine ilerlemesi ve böylece aşağılarda biriken su depolarına ulaşması söz konusudur. Yerin diplerinde biriken ve artezyen denen bu su depolarına ulaşan sondaj demiri çıkartıldıktan sonra ulaşılan depodan suyun çekilmesi için bu depoya ulaşacak kadar uzunlukta plastik veya demir hortumlar kullanılmaktadır. Bu hortumlar sondajın yüzeyde bulunan ağız kısmına yerleştirilen su pompasına bağlanarak sondaj işleminin tamamlanması söz konusu olmaktadır.

 

Sondaj makinesi yukarıda bahsettiğimiz özellikleri bulunan ve gerçekte dört tekerlekli bir kara taşıtından aldığı güçle sondaj demirini döndüren devasa dört tekerlekli kara taşıtlarıdırlar. Suyun bulunduğu bir yerden suyu mutlaka çıkartabilen bu makineler Burhaniye Su sondajı firmasında da bulunan son teknoloji ile donatılmış makinelerdendir.

 

Burhaniye Su Sondajı Firması

 

Burhaniye su Sondajı firması, artezyen kuyusu açmak ve su ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kurulmuştur. Sahip olduğu montaj makineleri ile yüzlerce metre derinlerde su araması yapabilmektedir. Burhaniye Su Sondajı firması olarak Burhaniye’de sondaj çalışması yaptırmak isteyen tüm müşterilerinin taleplerini kısa sürede karşılayarak susuzluk sorununu gidererek bağ, bahçe ve tarla sulamasında kullanılabilecek su depolarını anında çıkartmakta ve kullanılmasını sağlamaktadır.

 

 Burhaniye Su Sondajı Firması İletişim

 

Burhaniye Su Sondajı firmasına ulaşmak ve su sondajı için randevu almak için firmanın internet sitesinden telefon numaralarını alarak firmayı arayabilirsiniz. Sürekli ulaşılabilir durumda olan firma telefonlarından hizmet detayları hakkında da bilgi alabilir ve yaptırmayı düşündüğünüz sondajla ilgili tüm sorularınızı sorabilirsiniz. Sektörün ve Burhaniye’nin en uygun fiyatlarına sahip firması ile su sondajı ile yüksek rezerve sahip su kuyularına sahip olabilirsiniz.

İletişim: 0554 612 79 00


Kırksekiz Web Tasarım