01Tem

Edremit Zemin Etüdü

Written by in Zemin Etüt

Depremin ne kadar korkutucu olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. 1999 Depremi ülkemiz de çok büyük kayıplara neden oldu. Çoğumuz sevdiği birisini kaybetti, zarara uğrayan mallardan hiç bahsetmiyorum bile. Peki, böyle bir faciayı engellememizin bir yolu yok mu? Gelecek olan bu kadar şiddetli bir depremden en az zararla kurtulmamız mümkün mü? Facia gelmeden önce haber veriyor mu? Elbette gelişen teknoloji sayesin de bu zararları en aza indirmemiz mümkün. Yer altında bulunan tabakaların, kırılıp yer değiştirme hareketine deprem denmektedir. Deprem doğal bir olay olup, çok büyük uygarlıkları toprağın altına götürmüştür.

Sorun bura da başlıyor, bu gibi bir doğal afetten en az can ve mal kaybıyla nasıl kurtulabiliriz? Bunun cevabı aslın da çok basit.

 

           Zemin Etüdü Nedir: Zemin etüdü imara yeni açılacak bir arsanın, inşaatına başlanmadan önce, inşaatın yapılacağı arsaya uygulanacak olan deprem riski planıdır. Defne Mühendislik zemin etüdü size, ailenizi ve sevdiklerinizi korumak için, binanın dikileceği araziye deprem riski analizi yapıyor ve olası bir deprem durumun da, katmanların ne gibi bir tepki vereceğini. Depreme olan uzaklığını ve ne kadar zarar alabileceğini hesaplayıp imar aşamasında, binanın gelecek olan baskıya en sağlam şekilde durabileceği yıkılma ve çökme riskini en aza indirmek için çalışıyor. Bu işlemi gerçekleştirirken Edremit zemin etüdü nin başlıca uyguladığı yöntemler sismik, manyetik, elektromanyetik, gratedir. Son model teknolojik aletlerin yardımıyla, batılı ülkelerden geri kalmadan ülkemiz için çalışan Edremit zemin etüdü doğal afet zamanların da can ve mal kaybınızın yaşanmaması için bütün teknolojiyi önünüze seriyor.

           Zemin etüdü neden gerekli: Deprem gibi facia anların da sevdiklerinizin ve kendi güvenliğinizi sağlayabilmeniz için her inşaatın zemin etüdü yaptırması hayati bir önem taşımaktadır. Zemin etüdü deprem anında, binanın çökme sarsılma riskini son teknolojik aletlerle doğru bir şekil de hesaplayıp, binanın yapım aşamasın da dikkat edilmesi gereken yerleri tespit edip binanın hangi malzemelerden yapılırsa en az şekilde hasar alacağını hesaplayacak. Bina bu bilgilerin ışığı altın da dikim aşamasına başlandığında, inşaat hazır olduğu zaman gönül rahatlığı ile oturabileceksiniz.


Kırksekiz Web Tasarım