01Tem

Erdek Zemin Etüdü

Written by in Zemin Etüt

Bir bölgenin alt tabakaları hakkında en geniş bilgiye sahip olabileceğiniz bir çalışma olan zemin etüdü çalışmaları, yapılacak inşaat çalışmaları için çok önemlidir. Özellikle deprem bölgesi olan yerlerde, inşaat yapımından önce, zemin etüdü yaptırmak çok daha önemlidir. Belediyeler imar verirken, zeminin yapısını göz önüne almaktadır. Bu nedenle, zemin etüdü çalışmaları önem kazanmaktadır.

 

 Zemin Etüdünde Etkili Çözüm

Erdek Zemin Etüdü

Zemin etüdü işlemlerini jeoloji ve jeofizik mühendisleri gerçekleştirmektedir. Su sondaj işlemlerinde de zemin etüdü hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Zemin etüdü çalışmalarında, Erdek zemin etüdü çalışmaları, özel ve son model cihazlarla gerçekleştirilmektedir. En iyi cihazlarla, alt tabakanın grafiğini çıkaran etüt firmamız, sismik, manyetik, elektromanyetik, elektrik, radyoaktivite ve grative yöntemlerini tercih etmektedir.

 

 Etüt Çalışmalarıyla Deprem Bölgeleri Ortaya Çıkmaktadır.

 

Deprem bölgesi olan bölgelerin zemin yapıları, ciddi bir zemin etüdü çalışmasıyla ortaya çıkmaktadır. Konusunda uzman olan ve kısa zamanda çözüm üreten firmamız, ön çalışmalarla, Erdek zemin etüdü yapılacak kısımları belirlemektedir. Özel sondaj makineleriyle, katmanlardan parça alınmaktadır. Bu parçalar, çıktıkları metrelere göre sınıflandırılmaktadır. Böylece, yerin altının grafiği ortaya çıkmaktadır. Özel makinelerimiz eve cihazlarımız, yer altı sularını da tespit eden ekiplerimiz, su kuyusu çalışmaları işlemlerinde, ön çalışma gerçekleştirmektedir. Yüzde yüzlere yakın tespit özelliğine sahip özel cihazlarımızla, su bulma çalışmaları, başarılı sonuçlar vermektedir. Zemin etüdü çalışmalarında uygulanan sistemle, deprem hasarı en aza indirilir. İnşaat çalışmalarından önce zemin etüdü çalışmalarının önemi artmıştır.

Erdek Zemin Etüdü

Özellikle Türkiye’de meydana gelen ve birçok vatandaşımızın ölmesine neden olan 17 Ağustos depremi olayından sonra, Erdek zemin etüdü çalışmaları büyük önem taşımaya başlamıştır. Bu depremde, üç, dört katlı binalar, yerin metrelerce altına gömülmüştür. Bazı binalar, tamamen yerin altına gömülmüştür. İnşaat işlemlerinde, zemin etüdü çalışmalarıyla, bir inşaat sahasının inşaata uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Yapılan sağlıklı bir zemin etüdü ile yapacağınız inşaat çok daha sağlıklı sonuçlar meydana getirecektir. Yeraltındaki su kaynaklarını, deprem fay hatlarını ve diğer yer altı özelliklerini, son model cihazlarla, firmamız, çok kolay bir şekilde ortaya çıkarmaktadır. Zemin etüdü çalışmaları için, konusunda uzman olan ekiplerin tercih edilmesi, başarılı ve etkili bir sonuç için önemlidir.


Kırksekiz Web Tasarım