Gömeç Su Sondajı Çalışmalarımız

Written by in Su sondajı

Yeraltı suyu zenginliği ile önce çıkan Gömeç’te yeraltı suyu sondajı için gömeç su sondajı işinizi şansa bırakmayın. Sondaj işi gömeç su sondajı tecrübe ve ustalık ister. Tecrübesizce yapılan sondaj işi için harcanan zaman ve para yabana gidebilir.

 

Sondaj gömeç su sondajı çalışmalarına başlamadan önce etüt çalışmaları ustalıkla teknoloji ve tecrübe kullanılarak yapılmalıdır. İyi yapılmamış etüt çalışmaları sonra hüsran para ve zaman kaybı kaçınılmaz olur. Sondaj yapılmadan önce jeolojik araştırmalar yapılmalı bölgenin toprak altı özellikleri iyi tespit edilmelidir. Sondaj yapılacak bölgenin jeofizik etütü titizlikle ve en son teknolojiler kullanılarak yapılmalıdır. Sondaj için hidro jeolojik etüt çalışmaları yapıldıktan sonra su sondajı çalışmaları için en doğru kuyu noktası tespit edilir. Ardından sondaj için kuyu inşası ve uygulaması projesi hazırlanmalıdır. Sondaj için gerekli ön hazırlıklar son teknolojiler kullanılmadan ustalıkla yapılmaz ise harcanacak zaman ve para tamamen boşa gider.

 

Yapılacak su araması ve etüt çalışmaları sonucunda, açılacak su kuyusunun tasarımı yapılacak, sondaj derinliği, sondaj için en uygun kuyu yeri, sondaj yöntemi ve sondaj çalışmalarına kullanılacak uygun malzeme ve ekipmanlar belirlenecektir. Su Sondaj çalışmaları öncesinde yapılacak Su Arama ve Su Etüdü hazırlıkları ile uygun bir Kuyu Yeri seçimi ve en uygun bir sondaj tekniği ile başarılı şekilde sondaj yeraltı suyu elde edilecektir.

 

Sondaj yani yeraltı suyu kuyusu yapımı işi için piyasa incelemesi yapılırken, en ucuz sondaj makineleri ve en ucuz sondaj metre fiyatına bakmak yerine, en uzun ömürlü en uygun ve en verimli yeraltı suyu kuyusu yapılmasına dikkat edilmelidir. Aksi durumda su sondajı için harcadığınız zaman ve para tamamen boşa gidebilir. Boşuna zaman ve para harcamak yerine son teknolojiler ile ustalığı tecrübeyi birleştiren profesyonel işin ehli sondaj işi tercih edilmelidir.

 

Sondaj; dünya yüzeyinde delik açma işine verilen teknik isimdir. Kayaları parçalamak ya da delik üzerinde kesikler açmak gibi amaçlarla yapılan işlemlerdir. İlk sondaj çalışması M.Ö. 2000 yıllarında “darbeli sondaj” tekniğine benzer yakınlıkta bir yöntemle tuzlu su elde etmek amacı ile Çin’de yapıldığı düşünülmektedir. Mısır’da da M.Ö. basit sondaj yöntemleri ile kullanarak kuyular açıldığı düşünülmektedir.


Kırksekiz Web Tasarım