Gönen Zemin Etüdü

Written by in Zemin Etüt

Zemin etüt hizmetini gerçekleştiren jeoloji mühendisleri ve jeofizik mühendisleri, bir bölgenin yer altı tabakasının yapısını ortaya çıkarmaktadır. İnşaat sektöründe, imara açılacak bölgeler için, gönen zemin etüdü çalışmaları büyük önem taşımaktadır. Zeminin yapısına göre kat verilmektedir.

 

Zemin Etüdü Çalışmaları

 

Bir bölgenin yer altı katmanlarının, deprem anında göstereceği tepkiyi, o bölgedeki yeraltı su kaynaklarını, kalınlık, yoğunluk ve derinlik gibi özelliklerini, zemin etüdü çalışmalarıyla anlayabiliriz. Su arama hizmetlerinde de kullanılan zemin etüdü çalışmalarıyla, bir bölgede suyun olup olmadığı anlaşılabilmektedir.

 

Yerin Altını Tanıyın

 

Yer altını tanıma hizmeti olan zemin etüdü hizmetinde, Bayındırlık Bakanlığı’nın belirttiği kurallara göre, firmamızın jeofizik mühendisleri, gönen zemin etüdü çalışmaları gerçekleştirmektedir. Son model cihazlarla, en iyi zemin etüdü çalışmaların gerçekleştiren firmamız, söz verilen saatte, teslimat gerçekleştirmektedir.

 

Ön Çalışmayla Etüde Başlanmaktadır.

 

Ön çalışma sistemleriyle en iyi yöntemleri tercih eden jeofizik etüt ekibimiz, pratik ve etkili yöntemler kullanmaktadır. Zemin etüdü çalışmalarında, bölgenin çeşitli noktalarında etüt çalışması yapılmaktadır. Sondaj makinesi ile çıkarın katman parçaları, çıkarıldıkları metre birimleri belirtilmiş bir şeklide, özenle dizilmektedir. Zemin etüt çalışmalarında, çok önemli olan greoradar çalışması, toprak altına özel dalgalar göndererek, zeminin yapısını belirlemektedir. Görsel olarak 3d toprak altı grafiklerini çıkaran cihazlarla, kesin netice alabilen ekibimiz, zemin etütleri konusunda, profesyoneldirler.

 

Zemin Etüdü Çalışmalarıyla İnşaat Alanları Daha Güvenli

 

Özellikle 17 Ağustos depreminden sonra, zemin yapısının önemi büyük önem kazanmıştır. Büyük depremde, birçok bina, yerin altına gömülmüştü. Bu olaydan sonra, inşaat alanında zemin etüdü işlemleri zorunlu hale geldi. Zemin etüdü ile bir bölgenin inşaat hizmetine uyumluluğu ve olası depremlerde oluşabilecek zararın miktarı gibi durumlar tespit edilmektedir. Etüt hizmetinde, konusunda profesyonel olan jeofizik mühendisleriyle çalışan firmamız, zemin etüdü çalışmalarında, kesin sonuçlarla çalışmaktadır. Zemin hakkında kesin sonuçlar almada, etütlere son verilmemektedir. Bu nedenle, defalarca etüt yapılmaktadır. Zemin hakkında kesin bilgilere ulaşıldıktan sonra, gönen zemin etüdü çalışmalarına son verilmektedir. Zemin etüdü hizmeti için, firmamızın etkili ve başarılı çalışma sisteminden faydalanabilirsiniz. Son model cihazlarla, güncel çalışma metotlarıyla, en etki etüt çalışması gerçekleştirilmektedir.

Etiketler:

Kırksekiz Web Tasarım