Karesi Su Sondajı

Written by in Su sondajı

Su sondaj işi, teknolojinin gelişmesi ve bu alanda mühendislerin yetişmesi ile çok pratik bir hale gelmiştir. Eski su bulma yöntemlerinde, insanlar günlerce kuyu kazıyordu ve bazen kazılan kuyu boşa gidiyordu. Ancak, günümüzde, zemin etüdü hizmetlerinin yaygınlaşması ile birlikte, yüzde yüzlere varan başarıyla, su bulunmaktadır. Özel su sondaj makineleriyle, kısa zamanda su çıkartılmaktadır.

 

 Firmamız En İyi Cihazları Kullanmaktadır

 

En iyi cihazlarla, su sondaj hizmetini veren jeoloji mühendisleri, oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Zemin etüdü yapılacak bölgede ön çalışmalarla, etüt yapılacak noktalar belirlenir. Bu noktalar, özel olarak tespit edildikten sonra, zemin etüdü cihazlarıyla, yer altı profili çıkartılır. Suyun bulunması ile birlikte, Karesi su sondajı ekipleri, devreye girer ve itinalı bir çalışmayla, su çıkartılmaya başlanır. Sondaj makineleri, yüzlerce metreye kadar su borularını döşeyebilir. Sondaj borularının çıkardığı parçalar, tek tek numaralanır ve yer altı katmanlarının özellikleri ortaya çıkar.

 

 En Etkili Yöntemler Tercih Edilmektedir

 

Konusunda başarılı olan ekiplerimiz, sondaj hizmetinin mükemmel olması için, güncel yöntemleri kullanmaktadır. Bayındırlık Bakanlığı talimatlarıyla hareket eden ekiplerimiz, hızlı ve başarılı çalışma yöntemlerini tercih etmektedir. Özenle ve teknolojinin en son nimetlerinin kullanıldığı zemin etüdü çalışmalarıyla, Karesi su sondajı ekiplerimiz, yer altı kaynakların en iyi şekilde değerlendirmektedir. Depremlerin etkisinin azaltılması için, inşaat öncesi çalışmalarda da, zemin etüdü yapılmaktadır. Zemin etüdü gerektiren bütün durumlarda, jeofizik mühendislerimiz, etüt çalışması gerçekleştirmektedir.

 

Çalışmalarında, özen ve titizliği ön plana çıkaran ekiplerimiz, yer altı katmanları, yer altı zenginlikleri, katmanların yapısı, deprem fay hatları ve su kanalları hakkında, geniş bir bilgi sunmaktadır. Kısacası, yer altının net bir haritasını çıkaran zemin etüdü ekiplerimiz, güncel cihazları kullanmaktadır Yeni çıkan güncel cihazlar, Karesi su sondajı işlemlerini çok kolay bir hale getirmektedir. Yüzlerce metreye kadar inebilen sondaj makinelerimiz, çok derinlerden su çıkarabilmektedir. Teknolojinin bu son harikası cihazlarla, su çıkarmak oldukça kolaydır.

 

Özellikle Afrika’daki su çıkarma işlemlerinde, bu cihazlar kullanılmaktadır. Çok derinlerden, sondaj makinelerinin yardımıyla, kolaylıkla su çıkartılmaktadır. Bu hizmet ülkemizdeki, su sondajı hizmetlerini, çok kolay hale getirmiştir. Ekiplerimiz kısa zamanda su sondaj hizmetini gerçekleştirmektedir.


Kırksekiz Web Tasarım