Manyas Su Sondajı

Written by in Su sondajı

Zemin etüdü çalışmaları, günümüzde büyük öneme sahip olmuştur. Bir bölgenin zemin yapısı, özel olarak test edilmesi ile birlikte, o bölgede gerçekleştirilecek, su sondajı, inşaat ve imar çalışmalarının rotası belirlenmektedir. Bu özel test işlemine, zemin etüdü çalışmaları denilmektedir. Bu konuda, Bayındırlık Bakanlığı’nın yetkilendirdiği, jeoloji ve jeofizik mühendisleri, özel teknikler kullanarak, yer altının haritasını kolaylıkla çıkarmaktadır. Yer altı su kaynaklarını, Manyas su sondajı hizmetleriyle, kolaylıkla çıkarabilen zemin etüdü ekiplerimiz, konusunda uzman olan yöntemleri tercih etmektedir.

 

 Tarlanızı Keşfedin

 

Tarladan su çıkarmak isteyen bir müşterimiz için, özel son model cihazlarla, yer altının grafiğini çıkarabiliyoruz. Katmanlar, deprem fay hattı, yer altı boşlukları, su kaynaklar ve yumuşak zemin yapısı gibi birçok konu hakkında, hızlı ve pratik çözümler sunmaktayız. Özellikle su konusunda hızlı çalışmalarla göz dolduran ekiplerimiz, Manyas su sondajı hizmetinde, özel sismik cihazlarla, manyetik özellikli son model cihazlarla yeraltı su kanallarını kolaylıkla bulmaktadır.

 

Bu kanalların bulunması ile birlikte, Manyas su sondajı ekiplerimiz, sondaj makinesiyle, o noktadan sondaja başlamaktadır. Özel sondaj makinemiz, bir yandan kazarken bir yandan su kanalı işlemini gerçekleştirmektedir. Bu nedenle, yüzlerce metreye kolaylıkla inebilmekteyiz. Su bulma ve bu suyun yüzeye çıkarılması konusunda profesyonel olan jeoloji mühendislerimiz, tarım için gerekli olan veya başka amaçla gerekli olan su ihtiyacı için etkili çalışmalar gerçekleştirmektedir. Son çıkan zemin etüdü cihazlarını kullanan ekiplerimiz, birçok yöntemle etüt çalışmaların gerçekleştirmektedir.

 

Özel dalgalarla çalışan bu cihazlar, yerin altına dalga göndererek, yer altı yapısını özel olarak tespit etmektedir. Yer altı haritasının çıkarılması ile birlikte, su kaynakları rahatlıkla tespit edilmektedir. Yer altı yapısında su kaynaklarının tespit edilmesinden sonra, sondaj çalışmaları gerçekleşmektedir. Gerekli bütün izinlere sahip olan jeoloji ve jeofizik mühendislerimiz, zemin etüdü çalışmalarında kullanılmak üzere, son model cihazları kullanmaktadır. Etüt çalışmalarının başarılı olması durumunda, su çıkarma işlemleri çok daha kolay hale gelmektedir.

 

Hızlı çalışan ve çok derinlerden su çıkarabilen su sondajı makinelerimiz, kısa zamanda su sorununu çözmektedir. En kurak bölgelerde bile rahatlıkla zemin etüdü çalışmaları yapabilen ekiplerimiz, su kanallarını tespit ettiği andan itibaren, su çıkarma işlemini, pratik bir şekilde gerçekleştirmektedir.


Kırksekiz Web Tasarım