Susurluk Zemin Etüdü

Written by in Zemin Etüt

Susurluk ve Çevresinde Zemin Etüdü Çalışmalarının Önemi

 

Ülkemizin topraklarının büyük bir çoğunluğu, 1. dereceden deprem riski taşıyan alanlar arasında yer almaktadır. Bu topraklar arasında Susurluk ve çevresi de bulunur. Bu sebeple buralara bina yapımında, bu konunun özellikle dikkate alınması, yakın zamanda yaşadığımız deprem felaketleri sonucu yitirdiğimiz can kayıplarının azalmasında en önemli etken olacaktır. Bu yönüyle bu tip deprem riski taşıyan ve ya herhangi bir şekilde şehirleşmenin olacağı, bina dikilecek yerlerde zeminin durumunun belirlenmesi adına zemin etüdü çalışmaları yapılması gerekmektedir.

 

Zemin etüdü çalışmaları yapılması zorunlu olan bir faaliyet türüdür. Bina yapımından önce mutlaka bölgenin jeolojik özellikleri, faya hatlarına uzaklığı, zeminin yapısı gibi özelliklere bakılmasına genel anlamda zemin etüdü denmektedir. Bu çalışmalar neticesinde hazırlanan rapora göre bu bölgeye yapılacak olan bina çeşidi belirlenebilir. Ülkemizin birinci dereceden deprem bölgesi içinde yer alan Balıkesir Susurluk’ta mutlaka Susurluk zemin etüdü çalışmasının yapılması gereklidir.

 

 Susurluk Zemin Etüdü Firmasının Çalışmalarının Sağlayacağı Faydalar

 

Bu bölge içerisinde yapılacak olan zemin etüdü çalışmalarının hiç şüphesiz sağlayacağı faydalar çok miktardadır. Bu faaliyetin yapılması ile inşaat çalışmasının yapılacağı bölgenin, genel zemin durumu hakkında bilgi sahibi olunarak, bu konu hakkında genel bir görüş oluşturulur ve buna göre o bölgede nasıl bir inşaat çalışmasının yapılacağına karar verilir. Firmamız bünyesinde yer alan son teknoloji ürünü alet ve ekipmanlar, bunun yanında bu ekipmanları kullanacak üstün teknik bilgiye sahip elemanlar sayesinde en iyi şekilde zemin etüdü çalışmanızı yapmaktayız. Yapılan tüm bu çalışmaların ardından sonuçları sizlere resmi bir rapor ile firmamız teslim ederek, bu konuda sizin yapmanızın gereken bu önemli işi sizler yerine en iyi ve ayrıntılı şekilde, firma olarak teknik ekipmanlarımız ile yerine getiriyoruz. Özellikle deprem bölgesinde bu tür çalışmaların önemini, herhangi bir depremin sonucunda ortaya çıkan ve ayakta kalabilen binaların sayısının, fazlalığı ile görmek mümkün olacaktır. Bu yüzden Susurluk zemin etüdü çalışmalarını aksatmadan her inşaat öncesi yapılması, binaların kuranların vicdani ve hukuki sorumluluğudur. Sizlerde en iyi Susurluk zemin etüdü hizmeti için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Etiketler: ,

Kırksekiz Web Tasarım